Hyperacusis
Heb jij er al over gehoord? Ik niet.. tot vanochtend.
Ik werd benaderd door Liesbeth om hierover te vertellen in het kader van eenzaamheid.
Hyperacusis betekent ‘Ik hoor teveel’. (Grieks) Zo’n 3% van de NL-bevolking heeft hier last van.
‘Mensen die dit hebben (naar schatting 3 procent van de Nederlandse bevolking) ervaren gewone geluiden als hinderlijk, indringend of zelfs pijnlijk. Wie overgevoelig is voor geluid kan het vele geluid niet automatisch filteren.’… (bron: @stichting-hoormij)
Hun (sociaal) leven wordt hierdoor erg beperkt en komt eenzaamheid om de hoek kijken.
Hoe kan ik helpen om dit onder de aandacht te brengen? Door er een post over te schrijven zoals nu. Door voor te stellen… Stuur mij een artikel over wat hyperacusis is en wat voor impact het heeft op je leven. Ik deel het daarna met liefde met mijn netwerk.
Eenzaamheid… het wordt vaak met één ademteug uitgesproken. Zoveel mensen, zoveel situaties waarom iemand zich eenzaam kan voelen.
Lees het verhaal van Liesbeth wat hyperacusis voor haar en haar lotgenoten betekent, nog meer in de lockdown.Eenzaamheid en hyperacusis
Incredible points. Solid arguments. Keep up the good effort. Bert Loszynski
Attractive section of content. I just stumbled upon your site and in accession capital
to assert that I acquire in fact enjoyed account your blog posts.
Any way I will be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently rapidly.
Feel free to visit my webpage – tracfone coupon